Průvodce výběrem trezoru

Vybíráte trezor a nevíte si rady? Využijte našeho rádce.

Nevíte si rady při výběru trezoru? Správný výběr trezoru je klíčový pro dokonalou ochranu Vašich cenností, dokumentů, hotovosti, zbraní. Proto jsme pro Vás připravili pár praktických rad, na co se při výběru trezoru zaměřit, abyste vybrali ten správný.

Pozor na placebo trezory! Co to znamená? Jedná se většinou o výrobky asijské produkce, které nesplňují žádné bezpečnostní kritéria a normy. Vyvarujte se koupi těchto trezorů a kupte se kvalitní trezor nebo sejf s platným certifikátem. Koupí certifikovaného trezoru nebo sejfu zabezpečíte ukládaným věcem to nejvyšší bezpečí.

1Účel trezoru – do kanceláře či domů?

K čemu trezor a jak velký? Co v bude v trezoru uschováno a do jakého prostředí trezor pořizuji? Zásadní otázky, které si musíte položit před koupí. Je rozdíl, zda kupujete trezor pro svojí domácnost, pro zabezpečení firemních materiálů do kanceláře nebo k uschování zbraní. Každý trezor má svá specifika a proto jsou trezory rozděleny do určitých skupin dle použití, dle bezpečnostních tříd a certifikací. Věnujte pozornost korektnosti, referencím a odborným znalostem společnosti, u které trezor kupujete. Pozor si dejte na výrazně levné trezory asijské produkce. Tyto trezory zcela jistě neprošli potřebnými testy a jsou snadnou kořistí pro případného narušitele. Snažte se vždy kupovat trezory a trezorovou techniku s potřebným certifikátem, čímž zajistíte svým cennostem, citlivým dokumentům, hotovosti, zbraním tu nejvyšší bezpečnost.

Trezory a sejfy českých a renomovaných evropských výrobců jsou tím nejlepším řešením pro Vás. Splní i ty nejvyšší nároky na kvalitu a svou cenou Vás mile překvapí.

2Zámkové vybavení – elektronika, číselník nebo klíček?

Trezory a sejfy se vyrábějí s různým zámkovým vybavením. Mezi nejčastěji vyráběné zámkové vybavení patří:

  • zámek na klíč
  • mechanický kombinační zámek
  • elektronický kombinační zámek s číselným kódem.

Rovněž se lze setkat s různými kombinacemi těchto zámků a záleží pouze na potencionálním uživateli jaký typ zámkového vybavení si pro svůj trezor vybere. Samotnou bezpečnost použitých zámků sledovat nemusíte, protože ta je obsažena v zařazení konkrétního trezoru do bezpečnostních tříd. Záleží jen na Vás, které možnosti dáte přednost. Každá varianta má také své nevýhody – klíč od trezoru můžete ztratit, kód od elektronického zámku nebo kombinaci čísel na číselníku zapomenout. Před nákupem se raději poraďte se svým prodejcem a dbejte na to, že každý solidní prodejce by Vám měl nabídnout službu otevření a servisu Vašeho trezoru. Pro tyto případy existuje služba otevírání trezorů.

3Bezpečnostní třídy a ohnivzdornost trezoru

Bezpečnostní třídy ukazují, do jaké míry je trezor schopný odolat případnému poškození. Obecně platí, že čím vyšší třída, tím bezpečnější trezor. Trezory jsou klasifikovány dle evropských norem EN 1143–1 nebo EN 14450 a konkrétně dle české normy ČSN 906012. Trezory získávají potřebnou certifikaci podle použitých nástrojů a času, po který dokázaly odolávat. Rozlišuje se ruční otevření (částečný průlom) a vylomení dveří (plný průlom), trezory se klasifikují podle nejnižšího změřeného odporu. Důležitým parametrem je také odolnost trezoru vůči požáru, čím vyšší ohnivzdornost, tím větší ochrana uschovaných předmětů.

Číslo třídyOrientační maximální úložná částka
třída 0 počet zámků 1ks 300.000 Kč
třída I počet zámků 1ks 500.000 Kč
třída II počet zámků 1ks 1.200.000 Kč
třída III počet zámků 1ks 4.000.000 Kč
třída IV počet zámků 2ks 6.000.000 Kč
třída V počet zámků 2ks 16.000.000 Kč
třída VI počet zámků 2ks 30.000.000 Kč

Testované ohnivzdorné trezory a jejich označení

  • S30P – testovaná ohnivzdornost 30 minut proti ohni pro dokumenty, při teplotní zátěži 1100°C nesmí teplota uvnitř trezoru přesáhnout 175°C
  • S60P – testovaná ohnivzdornost 60 minut proti ohni pro dokumenty, při teplotní zátěži 1100°C nesmí teplota uvnitř trezoru přesáhnout 175°C
  • S120P – testovaná ohnivzdornost 120 minut proti ohni pro dokumenty, při teplotní zátěži 1100°C nesmí teplota uvnitř trezoru přesáhnout 175°C
  • S60DIS – testovaná ohnivzdornost 60 minut proti ohni pro počítačové nosiče dat, při teplotní zátěži 1100°C nesmí teplota uvnitř trezoru přesáhnout 55°C
  • S120DIS – testovaná ohnivzdornost 120 minut proti ohni pro počítačové nosiče dat, při teplotní zátěži 1100°C nesmí teplota uvnitř trezoru přesáhnout 55°C

4Umístění trezoru – kam trezor umístíme?

Dobře promyslete místo, kam trezor umístíte. Menší trezory na cennosti, dokumenty nebo hotovost jsou vhodné k umístění do uzamykatelné skříně, zazdění do stěny či instalovat do podlahy. Větší a rozměrnější trezory můžete umístit například do rohu místnosti, ale vždy doporučujeme ukotvení ke zdi nebo do podlahy, čímž zvýšíte bezpečnost trezoru. Kotvení i zazdění ale vždy přenechte specializované firmě, která má z umístněním a ukotvením trezorů zkušenosti a minimalizuje riziko poškození stěny nebo podlahy vzhledem ke hmotnosti trezoru. Pamatujte, že ne každá podlaha zvládne vysokou hmotnost trezoru.

Doporučujeme trezor nebo sejf vždy ukotvit.

5Kdo mi trezor pomůže přivést nebo přestěhovat?

Malé trezory odvezete a umístíte poměrně pohodlně sami, větší a těžší trezory Vám dopravíme, profesionálně nainstalujeme a ukotvíme. Tuto službu poskytujeme pro zákazníky z důvodu, aby byla zaručena maximální bezpečnost trezoru, ale i bezpečí osob, které se v blízkosti bezpečnostní schránky pohybují. Na kotvení a umístění trezoru poskytujeme záruku! Neodborně nainstalovaný a umístěný trezor představuje nebezpečí v případě pádu – hrozí značné poškození podlahy či újma na zdraví kolemjdoucích. Kvalitně ukotvený trezor je značnou překážkou pro případné zloděje, kteří by chtěli trezor odcizit. Požádejte svého prodejce o ukotvení trezoru.

6Hledáte atypický trezor, který není ve standardní nabídce?

Trezor na míru není žádný problém! Naše firma zabývající se specializovanou bezpečnostní technikou Vám dokáže zajistit i výrobu trezoru na míru. Vše je o domluvě a pokud má mít Váš trezor atypické tvarování, úložné prostory či povrchovou úpravu, zajistíme výrobu. I atypický trezor může být ohnivzdorný, může disponovat potřebnou certifikací a zařazením do určité bezpečnostní třídy.


Zapomenuté heslo
Zboží k porovnání:0ks
Nahrávám
Prodejna Praha - letní provoz: po-pá 9-14hod.
Mimořádná letní akce! Zadejte v košíku na www.adsafe.cz nebo .sk kód LETO24 a získejte slevu 3% :-).